Była punktualnie 6.00. Stanąłem pod drzwiami i usłyszałem: – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, proszę otwierać. Początkowo było ich ośmiu. Poinformowali mnie, że jestem zatrzymany pod zarzutem ujawnienia Aneksu do Raportu Komisji Weryfikacyjnej WSI. Poprosili, bym nie utrudniał czynności. Nie utrudniałem. Poprosili, bym nie oddalał się od wskazanego funkcjonariusza. Nie oddalałem się. Absurdalność sytuacji mogłaby nawet być śmieszną, gdyby nie była groźną i tragiczną zarazem. Są sytuacje, w których człowiek zatraca poczucie rzeczywistości. To była jedna z takich sytuacji  
”Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie...” - ksiądz Stanisław Małkowski, przyjaciel Błogosławionego Księdza Jerzego nie jest odosobniony w śpiewaniu pieśni ”Boże coś Polskę” z taką właśnie frazą, tłumacząc, że falsyfikaty zastąpiły wartości, a patologia normę. Czy mamy dziś wolną Polskę?

Prokuratura odmawia ponownych badań księdza Rumianka

Powtórny pogrzeb księdza Ryszarda Rumianka odbędzie się 15 grudnia. Dodatkowe badania, o które prosiła rodzina kapłana, nie zostaną przeprowadzone. Tym samym zaszantażowana rodzina nigdy już nie będzie miała stuprocentowej pewności, czy to ich bliski spocznie w rodzinnym grobie, czy też nie. Dla decydentów i podległych im prokuratorów to rzecz bez znaczenia - najważniejsze, by nie doszło do sytuacji, w której konieczna będzie ekshumacja wszystkich nieskremowanych ofiar tragedii smoleńskiej, to zaś musiałoby nastąpić, gdyby okazało się, iż to jednak nie są zwłoki  księdza Ryszarda Rumianka.  Państwo Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego zdało egzamin. Po raz kolejny.